Cookie / Süti tájékoztató
Kedves Látogató! Tájékoztatjuk, hogy az dkik.hu honlap felhasználói élmény fokozásának érdekében cookie-kat alkalmazunk. A honlapunk használatával ön a tájékoztatásunkat tudomásul veszi.
bővebben
Elfogadom
AA

Speciális, gyakorlatorientált CSRD műhely

2024. március 06.

Az idei év fontos mérföldkő a hazai cégek felelős, fenntartható működése szempontjából, hatályba lépett ugyanis a magyar ESG-törvény, melynek elsődleges célja a fenntartható finanszírozás és az egységes vállalati felelősségvállalás ösztönzése.

A szabályozás – az Európai Unió fenntarthatósággal kapcsolatos vállalati jelentéstételről szóló irányelvével (Corporate Sustainability Reporting Directive, CSRD) összhangban – évente a cégek egyre szélesebb körére terjeszti ki a fenntarthatósággal kapcsolatos adatgyűjtési és beszámolási kötelezettséget.

Az új követelmények teljesítése komoly kihívások elé állítja a vállalati szektor szereplőit, ezért igyekszünk mi is folyamatosan bővíteni egyesületünk szakmai palettáját, hogy minél hatékonyabban tudjuk támogatni az érintett szervezeteket. Az Effekteam jól ismert platformtevékenységei és egyedi szolgáltatásai mellett hamarosan elindítunk egy speciális, gyakorlatorientált CSRD műhelyt a Denxpert Solutions vállalattal együttműködésben.

A műhely résztvevői közösségben, szakértők és mentorok közreműködésével, szoftveres támogatással készülhetnek fel a CSRD-alapú fenntarthatósági jelentéstételre. A program során megszerzik a jelentéstételhez szükséges elméleti ismereteket és gyakorlati tapasztalatokat, és olyan korszerű, a saját vállalatukra szabott tudás és rendszer birtokába kerülnek, amellyel a képzést követően megkezdhetik a kettős lényegesség vizsgálatát, az adatgyűjtés és jelentéstétel teljesítését.

A műhelyről részletes és folyamatosan bővülő tájékoztatás olvasható honlapunkon:

· https://effekteam.hu/csrd-muhely/

· https://effekteam.hu/csrd-muhely-felkeszules-a-fenntarthatosagi-jelentestetelre/

Bármilyen további kérdés esetén egyesületünk munkatársai is készséggel nyújtanak felvilágosítást.