2024-ben a gazdasági növekedés helyreállítása érdekében a Széchenyi Kártya Program termékei továbbra is változatlan, rendkívül kedvező feltételek mellett lesznek elérhetők a kkv-k számára.
Ez azt jelenti, hogy a kormány döntése értelmében jövőre is a 2023-ban érvényes feltételek és termékstruktúra marad érvényben, azaz a Széchenyi Kártya Program 2024-ben is a futamidő végéig FIX 5 százalékos nettó éves kamat mellett biztosít forrást a hazai kkv-k számára.
Az alábbi termékportfólió változatlanul lesz elérhető:
1. Széchenyi Kártya Folyószámlahitel MAX+ és ezen belül Széchenyi Turisztikai Hitel MAX+
2. Széchenyi Likviditási Hitel MAX+
3. Széchenyi Beruházási Hitel MAX+ és ennek részét képező Agrár Széchenyi Beruházási Hitel MAX+
4. Széchenyi Lízing MAX+
5. Széchenyi Mikrohitel MAX+
6. Agrár Széchenyi Kártya Konstrukciók (Agrár Széchenyi Kártya és Agrár Széchenyi Kártya MAX+)
7. Széchenyi Kártya Klasszik (újonnan nem igényelhető)
A hazai kis- és középvállalkozások adják a foglalkoztatottak döntő részét, azaz több millió család megélhetését biztosítják. Ezért a kormány és a Széchenyi Kártya Program MAX+ elkötelezett a szektor versenyképességének fokozása és a kkv-k megerősítése mellett. Predesztináltan 2024 a gazdasági növekedés helyreállításának éve. Ebben jut jelentős szerephez a Széchenyi Kártya Program is, hiszen jelentős GDP növelő hatással rendelkezik. A vállalkozásoknak kettős transzformációt kell végrehajtaniuk, azaz zölddé és digitalizálttá kell válniuk amellett, hogy tovább növelik hatékonyságukat és termelékenységüket.
A vállalkozások csak rendkívül magas, kigazdálkodhatatlan kamatok mellett jutnának forrásokhoz, amennyiben a kormány nem biztosítana célzott, állami kamattámogatott hiteleket. Mindez hozzájárul a gazdaság versenyképességének megőrzéséhez, a munkahelyek, a családok megvédéséhez is. A Széchényi Kártya Program is ezt a célt kívánja segíteni.
A Széchenyi Kártya Program már több mint két évtizede segíti a hazai mikro-, kis- és középvállalkozások finanszírozási szükségleteinek kielégítését. A kormány arról döntött, hogy a támogatásokra rendelkezésre álló forrásokat további 40 milliárd forinttal bővít, így többletforrások biztosítása is szükséges.
A Program a mai napig népszerű és sikeres a vállalkozások körében -mondta Krisán László, majd hozzátette: indulása óta eddig összesen 440 ezer vállalkozásnak nyújtott segítséget, mintegy 6.100 milliárd forint értékben. A 2023 elején elindult Széchenyi Kártya Max+ keretében eddig közel 42 ezer kérelem került befogadásra, 1.700 milliárd forint értékben, amelyből közel 1.000 milliárd forintnyit tesz ki a leszerződött ügyletek állománya. A források legnagyobb mértékben a kereskedelem, és gépjárműjavítás, az építőipar, a feldolgozóipar, a műszaki tevékenység, továbbá a szállítás és raktározás ágazatokba irányulnak.
GFM/KAVOSZ Zrt.