Az Enterprise Europe Network kezdeményezése, amely egy Supply Chain Resilience (SCR) platform létrehozásával lehetőséget biztosít a cégek számára, hogy potenciális együttműködést alakítsanak ki eddig nem ismert partnerekkel.
A „Rugalmas Ellátási Lánc” Platformot („Supply Chain Resilience” platform, SCR) az Európai Vállalkozási Hálózat (Enterprise Europe Network) működteti az Európai Csoportegyüttműködési Platformmal (European Cluster Collaboration Platform) az Európai Bizottság támogatásával. A kezdeményezés azért jött létre, hogy az EU segítsége a pandémia és a háború miatt szétszakadt ellátási láncok gyors helyreállítását.
A fő célok:
- Nyersanyagokra, alkatrészekre, alkatrészekre és/vagy (fél)késztermékekre vagy szolgáltatásokra vonatkozó ajánlatok közzététele;
- Az európai vállalatok ellátási láncainak fenntartása;
- A nemzetközi beszállítók összehozása az áruk és szolgáltatások vásárlóival;
- Határokon átnyúló kapcsolatok kialakítása vállalkozások, iparágak, támogató szervezetek, tudományos körök, fontos érdekelt felek és kulcsfontosságú döntéshozók között.
A kezdeményezés az alábbi szektorokban működik:
- Agrár-élelmiszer szektor
- Építőipar
- Digitális szektor
- Elektronika
- Energiaigényes iparágak
- Egészségszektor
- Mobilitás, közlekedés, autóipar
- Nyersanyagok
- Megújuló energia
- Textilipar
Minden cégbemutatót az Európai Vállalkozási Hálózat hivatalosan jóváhagy, hogy ezzel is megkönnyítse a cégek között a biztonságos és megbízható kapcsolat kialakítását.
Hogyan működik? Pontokba szedve:
- Regisztrálni kell az alábbi honlapon: https://supply-chain-resilience-platform.b2match.io/signup
- Cégbemutató létrehozása
- Más vállalkozások cégbemutatóinak böngészése
- Kapcsolatfelvételi szándék küldése és fogadása
- Online kapcsolatfelvétel
Az SCR használatához angol nyelvtudás szükséges.
Április 27-én a litvániai Vilniusban hibrid (személyes és online) konferenciát tartanak a témában, ahol elsősorban a baltikumi vállalkozások fognak bemutatkozni, de várják a jelentkezőket az EU más tagállamaiból is. A fókusz a következő szektorokon lesz: agrár-élelmiszer szektor, autóipar, vegyipar (főleg műanyagipar), gépipar (főleg lézerek és fotonika), egészségügyi technológiák (főleg biotechnológiák), ipari informatikai és kommunikációs technológiák, faipar (beleértve a bútorgyártást is). További információ és jelentkezés itt: https://supply-chain-resilience-platform.b2match.io/page-2271 .