A tőkeprogramot a Magyar Kereskedelemi és Iparkamara (MKIK) valósítja meg a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM), és a Nemzeti Tőkeholding (NTH) közreműködésével, biztosítva a vállalkozások megfelelő érdekképviseletét és igényeik megválaszolását.
Elérhetővé vált a GINOP Plusz -2.1.1-24 Fókuszterületi innovációs projektek támogatása felhívás kitöltőprogramja. A felhívás célja a hazai kis- és közép- és nagyvállalkozások kutatás-fejlesztési és innovációs tevékenységének ösztönzése.
A program elsődleges célja, hogy a hazai tulajdonú, mikro-, kis- és középvállalkozások beruházási aktivitása emelkedjen, a termelési kapacitásuk fejlődjön, és nem utolsósorban a magasabb hozzáadott értékű termékek gyártása fokozódjon a magyar gazdaságb
A Helyreállítási és Ellenállóképességi Terv keretében megjelent az „Elektromos gépjármű töltőállomások telepítése” című pályázat, melynek célja az energiaátmenet felgyorsítása, a kibocsátásmentes közlekedéshez szükséges infrastruktúra kiépítése.
A KAVOSZ Zrt. 2014-ben Társalapítóként csatlakozott a Prima Primissima Alapítványhoz, 2022-től a ISMERETTERJESZTÉS ÉS MÉDIA kategóriájában díjazzák a fiatal tehetségeket, idén 2024. szeptember 24-ig várják a jelöléseket.
A vidéki kis- és közepes vendéglátóipari vállalkozások versenyképességének növelése című program második szakaszában igényelhetnek pályázatonként 1 millió forintos forrást a vidéki cukrászdák 2024. július 2-től augusztus 1-ig.
A munkavállalók és vállalatok alkalmazkodóképességének és termelékenységének javítása a munkaerő fejlesztésén keresztül – Harmadik „B” hirdetményszakasz (GINOP PLUSZ-3.2.1-21), a pályázatok benyújtására 2024. szeptember 30-ig van lehetőség.
Idén is versenybe szállhatnak a hazai vállalatok az Effekt 2030 – Az ESG megoldások díjáért. A rangos szakmai elismerés példamutató környezeti, társadalmi és vállalatirányítási programokkal nyerhetők el, nevezési időszak: 2024. augusztus 1-ig.